Hakkımızda

Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı, 1981 yılında Bornova Anadolu Lisesi mezunları tarafından eğitim alanında çalışmalar yapmak amacıyla kurulmuştur. Mezunlarının iş, sanat, bilim, düşünce ve yönetim alanındaki başarılarıyla tanınan Bornova Anadolu Lisesi Türkiye’nin geleceği için aydın, sorumluluk sahibi gençlerin yetişmesine önemli katkı sağlamaktadır.

Doğayla iç içe konumlanmış olan büyük bir eğitim kampüsünde öğrenim olanağı sağlayan Bornova Anadolu Lisesi, modern okul binaları, seçkin eğitmen kadrosu ve istekli, meraklı, donanımlı öğrencileriyle Türkiye’nin en çağdaş, en büyük ve en yeşil öğretim kurumlarından biri olma özelliğini de taşımaktadır.

Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı kuruluşundan itibaren öncelikle Bornova Anadolu Lisesi’ne kültür, sanat, spor ve eğitim alanında ciddi destek sağlamaktadır. Başarı ödülleri ve proje desteği sunduğu öğrenciler geleceğin bilim insanları, sanatçıları olarak yetişmektedir.

Vakfın çalışmalarının ve bütçesinin büyük bölümünü burs faaliyetleri oluşturmaktadır. Ülkemizde yüzlerce öğrenciye burs vermekte olan vakfımız öğrencilerin eğitim koşullarının iyileştirilmesi, fırsat eşitliğinin sağlanması için çalışmalarına devam etmektedir.