Gönüllümüz Olun
Balev | Bornova Anadolu Lisesi

Gönüllümüz Olun

Ortak bir geçmiş ve değerlere sahip olan, BAL ruhu taşıyan bireylerin oluşturduğu BALEV’in daha az fırsata sahip BALLI öğrencilerin eğitim hayatlarını destekleyecek faaliyetlerinde:

Ben de Varım! Diyorsanız, sizleri BALEV Gönüllüsü olmaya davet ediyoruz!

BALEV olarak, BAL öğrencilerini korumak, Aile geleneğini devam ettirmek için mezunlar arası iletişimi güçlendirmek ve bu iletişimi sosyal faydaya dönüştürmek hedefindeyiz.

BALEV Gönüllüsü olarak, BAL kültürünün sizlere vermiş olduğu artı değeri katlayarak, BALLI öğrencilere koşullarından bağımsız kaliteli eğitim hakkını iade edebilirsiniz. Eğitim ve kariyeriniz süresince edindiğiniz tecrübeleri aktarabilir, hedeflerine giden bu yolculuklarında onlara kılavuz olabilirsiniz.

Nasıl Gönüllü Olurum?

Artık Sen de Varsın!

Gönüllü Olma İsteği

Gönüllü olmak için şu şartları taşıyor olmalısınız:

  • 12 yaşını doldurmuş olmak,
  • Gönüllü Hareketi’nin misyon-vizyon, amaç ve ilkelerini benimsemiş olmak,
  • Gönüllü Hareketi’nin çalışmalarına destek olacağınızı taahhüt etmek,
  • Yüz kızartıcı bir suçtan hüküm giymemiş olmak.

Gönüllünün Dâhil Edilmesi

Gönüllü Başvuru Formunu doldurarak gönderen gönüllüler ilk BALEV Gönüllü Toplantısı’na davet edilir. Bu toplantıda gönüllü adayları Gönüllü Hareketi’ni daha yakından tanıma ve kendilerini tanıtma imkanına sahip olur.

Destek Faaliyetleri

Destek faaliyetlerinde yer alan gönüllüler şunları gerçekleştirir;

Kaynak Geliştirme:

Kaynak geliştirme faaliyetlerinde; bireysel bağışçılık ve kurumsal sponsorluk ile ilgili çalışmaların yürütülmesinde bağlantılar kurar, bağlantı kurulmasına destek olur, ayni/nakdi destek alınmasını sağlar.

Tanıtım ve İletişim:

Yapılan çalışmalar ile ilgili iletişim faaliyetlerine destek verir (bilgilendirme faaliyetleri, medya faaliyetleri ve görüşmeleri, stant çalışmaları, kampanyalar, vb.)

Yerel Etkinlikler:

Gönüllü Hareketi’nin farklı şehirlerdeki yerel örgütlenmelerinde (il temsilciliği veya gençlik grubunda) yer alır veya örgütlenmeye destek verir, o şehirdeki örgütlenmenin oluşturulmasında aktif görevalır.

Gönüllü Başvurusu

Gönüllü Başvuru Formunu eksiksiz doldurmanız halinde BALEV Gönüllü Kartı / Rozeti adresinize gönderilecektir.

Gönüllümüz olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

Gönüllü Başvuru Formu

Doldurulması zorunlu olan alanlar * ile belirtilmiştir.